Diagnoza gotowości szkolnej sześciolatków

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem diagnozą gotowości szkolnej, uprzejmie informujemy, że badania w naszej Poradni rozpoczną się w maju 2014 roku.

Dzieci mogą jednak być zgłaszane do Poradni przez rodziców już dziś, na formularzach dostępnych w sekretariacie Poradni oraz na stronie internetowej. O terminie diagnozy rodzice zostaną powiadomieni telefonicznie. Badanie trwa około 2 godzin – może nie zakończyć się na jednej wizycie. Do czasu należy doliczyć około 0,5 – 1 godzinny wywiad z rodzicem. Z uwagi na to bardzo prosimy o to, by przyjechać z osobą towarzyszącą, która podczas wywiadu zaopiekuje się dzieckiem (wywiad jest przeprowadzany bez obecności dziecka). Zwiększy to komfort sześciolatka. W naszej poczekalni mamy książeczki, czasopisma i zabawki, które mogą umilić czas oczekiwania. Uprzejmie prosimy również o zabranie ze sobą informacji z przedszkola o gotowości szkolnej, a także innej dokumentacji mogącej mieć znaczenie przy diagnozie (książeczka zdrowia dziecka, dokumentacja medyczna – w przypadku dzieci chorych, opinia nauczyciela przedszkolnego – w przypadku problemów emocjonalnych etc. ).

Decyzja o ewentualnym odroczeniu dziecka zostanie podjęta na podstawie wnikliwej diagnozy. Nasi specjaliści przeszli szkolenia w tym zakresie, zostały także zakupione dodatkowe pomoce diagnostyczne. O opinię wnioskuje rodzic po przeprowadzonym badaniu.

W międzyczasie bardzo Państwa prosimy o zapoznanie się z materiałami dostępnymi na stronach Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz www.eduentuzjasci.pl/dziecko-nastolatek gdzie zarówno rodzice jak i nauczyciele mogą znaleźć ciekawe informacje dotyczące sześciolatków w szkole.